Selena Gomez - ♥

Avril LAvigne  -

další článek teď zkopírovaný z oficiálních stránek

24. května 2010 v 21:15 | Kate
nbn
PETR MUK / V BLUDIŠTI DNŮ

Čtyřicet pět let života, z toho půlka na profesionálním pódiu. Dvacet let od albového startu s Oceánem, deset po vydání sólově dosud nejúspěšnějších Jizev lásky a pět od posledního řadového alba je tu novinka Petra Muka. 

Mezitím stříbrní i bronzoví Slavíci, Zlaté i Platinové desky IFPI ČR, republiková turné, hlavní role v muzikálech, charitativní koncerty, domácí štěstí z třetí dcery Noemi. Ale také dlouhé měsíce ataků psychické choroby, společenských přešlapů a titulních stránek bulváru. 

Je nemožné přeslechnout jeho tvorbu s Oceánem a Shalomem. 
Je těžké očekávat stylový veletoč úspěšného zpěváka s jedním z nejzajímavějších hlasů u nás. Je výborné, že módnost z nouze či návraty z nostalgie se nekonají. V těchto písních docela určitě najdete ohlasy z Petrovy minulosti, ale v návazností logické a zvukově čerstvé variantě. Případné otazníky pomohl odstranit nový producent Luděk Fiala (Deep Decline, p.m.band). 

Ten, zároveň v postavení spoluautora, aranžéra, kytaristy či klávesisty, našel pro Mukovy skladby a pěvecké linky posluchačsky atraktivní podobu. Baskytarou a prací za studiovým mixpultem se přidal Vladimír Srb, také z Deep Decline a Petrovy kapely. Hudebně i textově opět přispěl Honza Dvořák (Jerusalem), Petrův dlouholetý českobudějovický kamarád, naladěný na podobnou hudební i lidskou vlnu.

Album začíná lehce orientálním synthi tématem o potřebě hledání a končí účinně prostou klavírní baladou o důležitosti nalézání. Květnový singl A stejně tě ztrácím je refrénová kytarovka, podobně jako jeho pilotní předchůdce Nebe nehledej a několik dalších songů. Potřebně drsnější elektroniku uslyšíte tam, kde Petr vypráví příběhy spíše temné, a to i ty velmi osobní (viz B. A. P.) Dohromady je to promyšlené a dospěle romantické popové album.

Petr Muk se snažil překročit vlastní stín nikoli snad směrem od dosavadní písničkovosti s hitovými výsledky, ale cestou k ještě pestřejšímu zvukovému vyjádření jeho originální melodičnosti, naléhavosti projevu, touhy po sdělení, mimořádného hlasu. 
Podařilo se. 


PETR MUK
V BLUDIŠTI DNŮ


01. CÍTÍM (VÍTR VE TVÁŘI) 4:25
02. A STEJNĚ TĚ ZTRÁCÍM 3:39
03. NEBE NEHLEDEJ 3:59
04. B. A. P. 2:46
05. CHIARA 4:09
06. VZPOMÍNÁŠ? 3:19
07. DŮM V OBLACÍCH 3:52
08. LED V SOBĚ MÁŠ 3:36
09. SKRYTÁ ZÁŘ 4:12
10. POD ČERNÝM SLUNCEM 4:32
11. SPOLU 4:00Album vydává firma EMI Czech Republic
21. května 2010.
Mediálním partnerem je Rádio Impuls.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama